Програма з відновлення України (ПВУ)
Програма з відновлення України (ПВУ) – багатосекторний кредит від Європейського інвестиційного банку на загальну суму 340 млн євро, спрямований на підтримку України у відновленні критичної соціальної інфраструктури: лікарень, шкіл, дитсадків, соціального житла, адміністративних центрів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Програма втілюється у громадах, що постраждали від збройної агресії РФ та/або громадах, що прихистили значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Метою ПВУ є створення гідних умов життя для внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, посилення стійкості та соціальної згуртованості громад. Фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком була підписана у грудні 2020 року.
Станом на липень 2024 року кошти Програми було розподілено на реалізацію 157 субпроєктів, близько 30 з яких перебуває в будівельній фазі. На першому об’єкті вже завершено роботи.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом з Міністерством фінансів України та за підтримки Технічної допомоги координують Програму. Після оприлюднення конкурсу пропозицій кінцеві бенефіціари – місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування – подають заявки. Субпроєкти відбираються за прозорими критеріями. Кінцеві бенефіціари відповідають за реалізацію субпроєкту. Кошти надаються кінцевим бенефіціарам у формі субвенцій з Державного бюджету України. Очікується, що співфінансування субпроєкту, разом зі сплатою ПДВ, буде забезпечено з місцевого бюджету. Програма розвитку ООН в Україні надає технічну підтримку кінцевим бенефіціарам у впровадженні субпроєктів та здійснює моніторинг виконання робіт і використання коштів.
Робочим проєктом передбачено Капітальний ремонт старої будівлі Таращанського академічного ліцею "Ерудит" з благоустроєм внутрішнього подвір'я школи. Реалізація проєкту забезпечить покращене надання освітніх послуг для дітей міста.
Кошторисна вартість об’єкту – 88100000,00 грн
Загальна площа проєкту – 1519 м2
Фактична потужність – 650 осіб
Кількість поверхів – 2 поверхи з внутрішнім подвір’ям
02 лютого 2024 року в рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» (далі – НКПВУ) (далі – ЄІБ) укладено угоду між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України Таращанською міською радою та відділом освіти Таращанської міської ради про передачу коштів позики на реалізацію даного проєкту в розмірі 84914093 тис. грн на безповоротній основі, але за результатами проведеного аукціону було затверджено кошти в сумі 73416666,67 грн. Також Таращанська міська рада здійснює співфінансування проєкту за рахунок коштів місцевого бюджету, в обсязі, який не покривається за рахунок субвенції у сумі 14683333,33 грн.
Прогнозовані терміни впровадження серпень 2024 - грудень 2025 рр.
Проєктом реконструкцii передбачено:
1.Покрівля:
- Відновлення дерев’яної стропильної системи 15-20%
- Утеплення
- Гідро-паро бар’єр
- Обрешітка
- Покрівельне покриття металочерепицею
- Встановлення єндови
- Підшивка швів
- Водовідвідна система
- Покрівельна огорожа
2. Відновлення (посилення) цегляної кладки
3. Фасадні роботи
- Піщана чистка
- Прокладання швів
- Фарбування
4. Підлога 1 та 2 поверху
- Утеплення
- Стяжка бетонна
- Полімерне покриття
- Полімерні плінтуси
5. Стіни І – ІІ поверх
- Панелі 1900 см
- Штукатурка
- Шпаклівка
- Фарбування
6. Стеля (Армстронг)
7. Двері ПВХ в класні кімнати та підсобні приміщення.
8. Комплекс ПС (пожежна сигналізація)
9. Монтаж мережводопостачання та водовідведення, електропостачання, опалення, вентиляційної системи та пожежної сигналізації.
10. Енергозберігаюче освітлення в коридорах
11. Вентиляція
12. Вхідна група
- Двері
- Пандуси
13. Блискавкозахист
14. Ремонтні роботи по облаштуванню тимчасового укриття.
15.Благоустрій подвір'я.
Покращення якості послуг:
Доступність: для дітей з особливими освітніми потребами будуть покращені умови переміщення в закладі.
Надійність: ремонтні роботи забезпечать надійність будівельних конструкцій приміщення школи.
Безпека: послуги, що надаються, не несуть із собою жодної небезпеки або ризику і не дають приводу для будь-яких сумнівів.
Естетичність: результатом ремонтних робіт буде простір дружній до дитини.
Енергоефективність: забезпечить необхідний температурний режим в закладі для комфортного перебування дітей та дасть можливість економії коштів.
Економічна ефективність:
Капітальний ремонт передбачає: оптимізацію електромережі та заміну джерел освітлення на економічно вигідніші; утеплення підлоги та стелі забезпечить економію тепла.
Угода про передачу коштів позики
Про затвердження угоди про передачу коштів позики від 02.02.2024 № 13110-05/30
Робоча група
Про створення робочої групи з впровадження субпроєктів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та Програми з відновлення України Європейського інвестиційного банку
Контакти для пропозицій та скарг, пов’язаних з реалізацією субпроєктів
До розгляду Робочої групи приймаються скарги/пропозиції щодо реалізації проєктів. Подати своє звернення можливо одним із наступних способів:
E-mail: rvo_tar@ukr.net
Tel.: 0684679256
Поштова адреса: 09501, м. Тараща, вул. Шевченка,16
Google – form:
У скарзі або пропозиції має бути чітко зазначено суть питання, пропозиції чи скарги та сформульовані вимоги заявника (заявників). Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Термін розгляду та вирішення пропозиції/скарги не може перевищувати 30 календарних днів з дня її надходження. У разі, коли порушені у пропозиції/скарзі питання неможливо вирішити впродовж зазначеного терміну, голова Робочої групи встановлює необхідний термін для їх розгляду, про що повідомляється заявникові (заявникам). При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у пропозиції/скарзі, не може перевищувати 45 календарних днів.
Нормативна база
Фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проєкт "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України")
Закон України "Про ратифікацію фінансової угоди між Україною та ЄІБ"
Постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068 «Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України»
Наказ Мінінфраструктури від 05.07.2023 № 570 (Надзвичайна кредитна програма для відновлення України)
Наказ Мінінфраструктури від 13.09.2023 № 817 (Надзвичайна кредитна програма для відновлення України)
Наказ Мінінфраструктури від 06.10.2023 № 908 (Надзвичайна кредитна програма для відновлення України)